Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 
Do końca roku szkolnego pozostało
.

9 grudnia 2016 r. odbył się w naszej szkole kolejny Maraton Pisania Listów. Napisaliśmy tym razem 383 listy. Wysłaliśmy je do rządzących w Turcji, Kanadzie, USA, Malawi i Egipcie. Wiktoria Wołoszyn była ta osobą, która napisała najwięcej listów. Wszystkim uczestnikom Maratonu organizatorzy dziękują za poświęcenie swojego czasu i zaangażowanie na rzecz walki o prawa dla ludzi prześladowanych.

 

30.11.2016 roku w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Klasa 3A przygotowała wróżby, dzięki którym mieliśmy okazję poznać swoją tajemniczą przyszłość. Uczniowie mięli możliwość skorzystania z czarów na długiej przerwie w auli. Wszyscy świetnie się bawili losując przepowiedni z wielkim zachwytem i ciekawością.

 
Nasza szkoła  została  zgłoszona do  ogólnopolskiego projektu i otrzymała 12 tysięcy złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz 3 tysiące złotych z budżetu Gminy Dobroszyce na zakup książek do naszej biblioteki. Młodzież z entuzjazmem  tworzyła listy nowości. Bez trudu wydaliśmy wszystko. Teraz uczniowie częściej odwiedzają bibliotekę i korzystają z bogatszego księgozbioru.
 

Każdego roku do naszej szkoły trafiają absolwenci szkół podstawowych z gminy. W tym roku szkolnym po raz ostatni zasiądą w ławach uczniowie klas pierwszych. To oni przez najbliższe trzy lata tworzyć będą wspólną historię na koniec istnienia Gimnazjum Gminnego w Dobroszycach. Tradycją Naszej Szkoły jest uroczystość, w trakcie której uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości oraz Grona Pedagogicznego składają uroczyste ślubowanie. Również w tym roku zebraliśmy się w hali sportowej w celu wspólnego uczczenia wejścia nowych uczniów w skład społeczności szkolnej..W tym wyjątkowym dniu mieliśmy okazję zobaczyć  pokaz talentów klas pierwszych.. Następnie klasa IIC przygotowała szereg konkurencji, w których poszczególne klasy pierwsze musiały się wykazać zręcznością oraz wiedzą dotyczącą naszego gimnazjum.

W kulminacyjnym momencie głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Hohlhubmer, która zwróciła uwagę, że po ceremonii ślubowania gimnazjaliści stają się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej, co jest zaszczytem, ale i zobowiązaniem. Cieszymy się razem z „pierwszakami” z ich przynależności.

 

 

Młodzi z wiedzą o HIV

Zakończył się konkurs na wykonanie prezentacji multimedialnej pod hasłem "Młodzi o HIV". 22 grudnia w Urzędzie Miasta w Oleśnicy odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu na wykonanie prezentacji multimedialnej pod hasłem "Młodzi o HIV", adresowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs został zorganizowany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, we współpracy ze Starostą Powiatu Oleśnickiego i Burmistrzem Oleśnicy, w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS. Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii wręczali starosta Wojciech Kociński, burmistrz Michał Kołaciński oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny Urszula Kozioł.

Nagrody - KATEGORIA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
I miejsce - Aleksandra Ostrowska, Gimnazjum w Twardogórze
II miejsce - Weronika Możdżeruk, Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy
III miejsce - Emilia Bereta, Gimnazjum Gminne w Dobroszycach


 
13 pażdziernika mieliśmy okazję wyrazić wdzięczność naszym nauczycielom i pracownikom szkoły uczestnicząc w apelu przygotowanym przez klasę IIIB pod kierunkiem p. Jana Gujskiego. Nie zabrakło życzeń i upominków dla wszystkich pracowników szkoły złożonych w imieniu społeczności szkolnej przez Samorząd Uczniowski.
 
19 września uczestniczyliśmy w akcji sprzątania świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem Podaj dalej...drugie życie odpadów. Pod okiem wychowawców i nauczycieli każda klasa wykonała plakat o tematyce ekologicznej.Następnie uczniowie naszego gimnazjum zaopatrzeni w rękawice i worki wyruszyli w teren aby ,,sprzątać świat".
 
5 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 5 edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie podczas której czytali powieść  Henryka Sienkiewicza Qvo vadis. Obecni byli także zaproszeni goście wójt Gminy Dobroszyce p. Artur Ciosek i przedstawiciele samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach wraz z opiekunem p. Jadwigą Wiergowską. Spotkanie odbyło się w Gminnym Centrum Kultury. Otrzymaliśmy też z kancelarii prezydenta okolicznościową pieczęć do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez uczestników egzemplarzach Qvo vadis Henryka Sienkiewicza. Koordynatorkami akcji były p. Emanuela Statnik, p.Agnieszka Firmanty i p. Ewa Trojanowska.
 
1 września gimnazjaliści rozpoczęli nowy rok szkony 2016/2017. Dyrektor szkoły p. Iwona Hoelhubmer powitała uczniów, nauczycieli i rodzicówv. Szczególne słowa skierowała  także do naszych pierwszoklasistów i ich rodziców, przedstawiła  wychowawców i nauczycieli. Życzyła gimnazjalistom wielu sukcesów w nauce ,czołowych miejsc w konkursach i wzajemnej życzliwości.
 

20.05.2016r. 20 uczniów klas I-III wzięło udział w kolejnej edycji Oleśnickiej Nocy z Przyrodą. Tym razem w gościnnym Gimnazjum nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy młodzież spotkała się na zajęciach z doktorantami i studentami Uniwersytetu Wrocławskiego, aby poznać tajemnice ludzkiego umysłu, ludzkiego szkieletu. Niezwykle ciekawe okazało się odkrycie, że w świecie przyrody istnieje zombie, co wcześniej wydawało się jedynie wytworem wyobraźni filmowców. W trakcie spotkań uczniowie poznali wiele ciekawych doświadczeń, które pokazywały funkcjonowanie naszego mózgu. Zajęcia zakończyły się późnym wieczorem, ale na twarzach nie dało się zauważyć zmęczenia, a jedynie zadowolenie z kolejnego miło i pożytecznie spędzonego czasu.

 

18.05.2016r. młodzież naszej szkoły spotkała się z p. Bolesławem Grabowskim. Podróżnik przyjechał z prezentacją na temat Afryki. Uczniowie w ciągu dwóch godzin lekcyjnych poznali zwyczaje ludów zamieszkujących środkową i wschodnią część kontynentu, mogli również obejrzeć przywiezione z wyprawy pamiątki. Ogólne zainteresowanie wzbudziły informacje na temat pozycji społecznej kobiet w społeczeństwach afrykańskich oraz zdjęcia przedstawiające tamtejsze szkoły, a także piękno natury.

 
Odsłon : 112872