Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 
Do końca roku szkolnego pozostało
.

Kto zostanie tegorocznym mistrzem pięknego czytania? Może własnie Ty? Szczegółowe informacje w naszej bibliotece.Zapraszam wszystkich uczniów.

 
Spotkania z rodzicami ( wywiadówki) odbędą się 25 stycznia ( poniedziałek) o godz. 16.30.
 

11.12.2015r. w Gimnazjum Gminnym w Dobroszycach odbył się Maraton Pisania Listów pod patronem Amnesty International. Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Dobroszycach i Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu wzięli udział w akcji pisania listów. Chcieliśmy pomóc osobom prześladowanym tak jak m.in. Muhammad Bekzhanow, Waleed Abu Al-KHair czy organizacja ,,Zumor”, której członkowie są od wielu lat prześladowani za pokojowe wygłaszanie swoich poglądów ,,Napisz list. Zmień życie” tak brzmi coroczne hasło naszego maratonu.

W zeszłym roku pod naciskiem Amnesty International uwolnione 3 z 10 osób. Wynik akcji pokazuje, że listy mają moc i naprawdę można pomóc. W tym roku udział szkolnym Maratonie wzięły 44 osoby , napisaliśmy 504 listy.

Atmosfera na Maratonie była przyjemna. W okresie pomiędzy pisaniem listów, mieliśmy chwile na rozmowę, nawiązywanie nowych znajomości i odświeżanie starych.

W tym roku najwięcej listów napisała Zuzanna Ciosek-53.Tym razem wyślemy listy do: Syrii-89, USA-58, Malezji-52, Iranu-98, Arabii Saudyjskiej-122, Uzbekistanu-85. W całej Polsce napisano 270235.

 
Młodzież naszego gimnazjum w dniach 11 - 13 grudnia 2015r.   uczczestniczyła w I Dobroszyckim Jarmarku Bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach. Pod opieką p. Agnieszki Sosińskiej i p. Joanny Dobrzanieckiej uczniowie własnoręcznie wykonali i zaprezentowali ozdoby świąteczne, które można było nabyć na naszym stoisku.
 
Wzorem lat ubiegłych gościliśmy w progach gimnazjalnych, żołnierzy z  2 Kompanii Regulacji Ruchu  Garnizonu Oleśnickiego. Młodzież mogła zapoznać się z indywidulnym wyposażeniem żołnierza oraz poznać zalety i trudy związane ze służbą wojskową. Szczególne zainteresowanie chłopców wzbudziła  płeć piękna w mundurze moro.

 

 

Wzorem lat ubiegłych, w niedzielę 1 listopada 2015 r., wolontariuszki z naszego gimnazjum (M. Dudek, K. Laskowska, W. Matusz, A. Graja, K. Kutasińska, G. Pydymowska, K. Kwiecień, A. Karwat) prowadziły przed kościołem parafialnym w Dobroszycach oraz na obydwu dobroszyckich cmentarzach i cmentarzu w Dobrej kwestę na rzecz ratowania polskich nekropolii na Wschodzie, w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Każdego roku w czasie wakacji młodzież porządkuje kilkadziesiąt zaniedbanych polskich cmentarzy na Ukrainie, a w listopadzie odwiedza groby naszych rodaków. Akcję organizują wspólnie Dolnośląskie Kuratorium Oświaty oraz TVP Wrocław.

 

28.10.2015 r. odbyła się w naszej szkole szczególna uroczystość – pasowanie pierwszoklasistów. Tak jak co roku – „nowi” musieli się zaprezentować na forum całej szkoły. Czy podołali temu wyzwaniu? Na początek – występ przygotowany przez każdą z klas. Ta konkurencja  nie sprawiła pierwszoklasistom problemu. Kolejne zadania były dla uczestników niespodzianką. Nasz samorząd szkolny wymyślił konkurencje, które miały pokazać, że w naszej szkole, oprócz nauki, jest też czas na dobrą zabawę. A na pewno doświadczyli tego pierwszoklasiści w konkurencjach takich jak: malowanie swego wychowawcy (z zasłoniętymi oczami), czy jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku. Jednak najtrudniejsze zadanie dostali chłopcy – mieli umalować swoją koleżankę i uczesać jej warkocz. Niby takie proste – ale ile było przy tym trudności i śmiechu!

 

 

19 października odbył się finał programu Młodzi glosują”, czyli wybory parlamentarne w szkołach w całej Polsce. Jest to program edukacji wyborczej, który zachęca do rozmowy z młodzieżą na tematy publiczne, aby ułatwić jej w przyszłości świadomy wybór przy urnie.

 

Więcej…

 

 Październikową tradycją w naszej szkole stała się Piesza Pielgrzymka z Wrocławia do Trzebnicy, na którą w tym roku zgłosiło się 40 gimnazjalistów. Pod okiem ks. Piotra Majchera 17 października młodzież wyruszyła na pielgrzymi szlak punktualnie o godz. 6.00 spod wrocławskiej katedry, aby następnie – pokonując ponad 30 kilometrową trasę – dotrzeć z grupą salwatoriańską do trzebnickiego sanktuarium św. Jadwigi. Uczestników nie wystraszyła pojawiająca się na pierwszym postoju mżawka, ponieważ motorem napędowym do stawiania kolejnych kroków była pełna radości i entuzjazmu atmosfera panująca wśród pątników. Dla wielu uczniów była to już druga lub trzecia taka wyprawa. Ci, którzy wędrowali po raz pierwszy, wyrazili chęć udziału w przyszłorocznej pielgrzymce. (zobacz foto-relację)

 

 

 13 pażdziernika uczniowie klas trzecich wraz z opiekunkami panią B. Szypą i R. Szczepaniak  wybrali się do miejsca, które zwiedzić trzeba i, o którym nie można zapomnieć - do Auschwitz -Birkenau, a konkretnie do tamtejszego "obozu zagłady".

 

Więcej…

 

Wrocławski Festiwal Nauki obchodził w tym roku 18 urodziny  na które  wybrali się również uczniowie naszego gimnazjum. Pod opieką ks. Piotra Majchera i pani Ewy Bierskiej 22 września gimnazjaliści odwiedzili Instytut Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uczestniczyli w warsztatach na temat Pradziejowe odkrycia.

 

Więcej…

 
Odsłon : 112872