Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 
Do końca roku szkolnego pozostało
.

25.02.2015 w PCEIK w Oleśnicy odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny Rusz głową
Nasze Gimnazjum reprezentowali Kamila Smerd kl.III a , Mateusz Kocik III a , Natalia Polowczyk II a. Wielkie gratulacje składamy Mateuszowi , który okazał się najlepszy ze wszystkich uczestników zajmując I miejsce .Nadmienić należy, iż zadania konkursowe wykraczały poza program gimnazjum i liceum. Mateuszowi życzymy dalszych sukcesów w powiatowych konkursach matematycznych.

 

23 .02 2015r. pan Roman Szeląg – ekspert d/s uzależnień Komendy Miejskiej policji w Kaliszu przeprowadził z uczniami zajęcia na temat Prawne, społecznie i medyczne aspekty narkomanii. Narkotyki nowej generacji – dopalacze.

Celem spotkania było uświadomienie młodzieży wpływu substancji uzależniających na realizację ich osobistych wartości ze szczególnym uwzględnieniem wolności.

 

Więcej…

 

W ramach SZOK-u ( Szkolnego Ośrodka Kariery)  w naszym gimnazjum podejmujemy się wielu różnorodnych inicjatyw wspierających młodzież w planowaniu ścieżek edukacyjno - zawodowych. Jedną z inicjatyw są wycieczki zawodoznawcze adresowane do wszystkich uczniów. Wycieczki stanowią dla uczestników cenne źródło wiedzy o różnych zawodach wykonywanych przez pracowników odwiedzanych zakładów pracy. Dzięki nim gimnazjaliści mogli uzyskać bezpośrednio u źródła przydatne informacjena temat działalności firmy, specyfiki zawodów charakterystycznych dla konkretnych branż czy cech psychofizycznych niezbędnych do wykonywania zadań na różnych stanowiskach pracy. Pracownicy firm podkreślaliwagę kwalifikacji zawodowych koniecznych do realizacji codziennych zadań na stanowisku pracy. Zwracali uwagę na wartość każdego zawodu w aspekcie powodzenia działalności przedsiębiorstwa. Uczniowie mieli możliwość zwiedzania zakładów pracy funkcjonujących na najbliższym terenie ,,Crene" - zakład tapicerski, zakład kosmetyczny, przedszkole, bank.

 

Konkurs AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ          

Informujemy, że nasza szkoła w okresie od 08.09.2014r. do 31.01.2015r. brała udział w konkursie „Aktywna Szkoła – Aktywny Uczeń” oraz wykonywała 10 zadań przewidzianych regulaminem konkursu:

Więcej…

 

W poranek 17 grudnia 2014 r. w auli naszej szkoły odbyła się IV Edycja Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Kolędować Małemu”, którego uczestnikami byli uczniowie wytypowani przez klasę, prezentujący wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. 

Więcej…

 

Uczennica klasy IIIc Klaudia Białek została laureatką Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki Niemieckojęzycznej, który odbył się w Sycowie 1 grudnia 2014.

Uczennica  zaprezentowała wiersz Wilhelma Buscha

 

 

14 listopada 2014 r. odbyły się powiatowe eliminacje 18. Dolnośląskiego Turnieju Słowa, Literatury Patriotycznej i Religijnej „Jednością silni” w kategoriach: recytacja, poezja śpiewana, wywiedzione ze słowa, krasomówstwo, grupa wokalna oraz grupa teatralna. Laureatką w kategorii poezja śpiewana została uczennica naszego gimnazjum Wiktoria Dorobiała, której towarzyszyła z akompaniamentem Dajana Bernat. W kategorii recytacja tytuł laureata otrzymał Michał Szumski. Występ Wiktorii i Dajany można obejrzeć na:

Film z wydarzenia tutaj!!!

Zwycięstwo w powiecie otworzyło naszym uczniom drogę do udziału w tym Turnieju na szczeblu wojewódzkim, który odbył się 11 grudnia 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury we Wrocławiu. O tytuł laureata w każdej kategorii ubiegało się kilkunastu uczniów z Dolnego Śląska. Z piosenką partyzancką z czasów II wojny światowej „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę” Wiktoria zajęła II miejsce. Takie samo miejsce za recytację wiersza „Szturm” przypadło w udziale Michałowi. Pobyt we Wrocławiu był sposobnością do integracji naszej grupy w nowo otwartej restauracji
 

Dla 68 uczniów naszego gimnazjum sobota 18 października 2014 roku była dniem wyjątkowym. Otóż, gdy pozostali żacy przerzucali się jeszcze na drugi bok, śpiąc spokojnie w swych ciepłych łóżkach, grupa najbardziej zdeterminowanych „kadetów” szkolnych ruszyła o godz. 5.00 – pod wodzą ks. Piotra Majchera – do Katedry Wrocławskiej. Stamtąd, razem z salwatoriańską grupą stanęliśmy na pielgrzymkowym szlaku do Trzebnicy. Perspektywa przejścia pieszo ponad 30 km nie była taka straszna, ponieważ dopisywała nam zarówno pogoda jak i dobre humory. W trakcie wędrówki mogliśmy poznać wielu nowych ludzi, dowoli sobie pośpiewać, posłuchać interesujących konferencji oraz nadrobić zaległe lub zaniedbane modlitwy.

Zmęczeni, ale w pełni szczęśliwi dotarliśmy przed godz. 16.00 do bazyliki
św. Jadwigi, obok której na ołtarzu polowym odbyła się msza św. dziękczynna prowadzona przez ks. arcybiskupa Józefa Kupnego. Wielu z nas wróciło do domu z myślą o powtórnym przeżyciu tego doświadczenia za rok. Towarzyszami naszej doli byli absolwenci gimnazjum, rodzice oraz radosna pani Alicja Szumska.

 

26 września siatkarscy giganci odwiedzili uczniów naszej szkoły. Szkolna społeczność gościła w hali sportowej trzech reprezentantów siatkarskiego Mistrza Polski – Skry Bełchatów:
świeżo upieczony mistrz świata z reprezentacją Polski – Andrzej Wrona,
wicemistrz Europy z juniorską kadrą – Kacper Piechocki oraz
Argentyńczyk Facundo Conte..

Galeria zdjęć z tego wydarzenia na olesnickisport.pl –  ZOBACZ

ikonagaleria2

 

    Od siedemnastu lat wrocławskie uczelnie wyższe organizują cieszącą się dużym zainteresowaniem imprezę zatytułowaną Wrocławski Festiwal Nauki. Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, poznanie najnowszych osiągnięć wybitnych dolnośląskich specjalistów w różnych dziedzinach wiedzy. Ważnym zdaniem Festiwalu jest również kształtowanie postaw obywatelskich i wzajemnego szacunku międzyreligijnego.

W tym roku dnia 23 września do Wrocławia udało się 17 uczniów naszego gimnazjum, którzy uczestniczyli w warsztatach „I znów spojrzałem na świat przez kolorowe szkła” prowadzonych na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Natomiast w ramach projektu „Na szlaku tolerancji religijnej” pan profesor Adam Jezierski oprowadzał nas po Dzielnicy Czterech Wyznań.

ikonagaleria2

 

 "Sprzątanie Świata” – to międzynarodowa kampania, której celem jest promowanie poszanowania środowiska naturalnego.  Dnia 20 września 2014 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wyruszyli na teren Dobroszyc, aby poprzez zbiórkę porzuconych śmieci przyłączyć się do tej wzniosłej akcji, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”.

ikonagaleria2

 
Odsłon : 112872