Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 
Do końca roku szkolnego pozostało
.

Trzy dni po obchodach 25 rocznicy utworzenia „Wolnościowego” Rządu przez premiera Tadeusza Mazowieckiego, 15 września 2014 r. w godzinach przedpołudniowych kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w zapowiedzianym spotkaniu „Solidarność na peronie”, którego głównym bohaterem był Pan Piotr Niedośpiał, działacz solidarnościowy lat 80 -tych minionego stulecia, pracujący wówczas na dworcu PKP „WROCŁAW NADODRZE”.

Nasz gość przybył nie tylko ze starą lampą kolejarską, z którą do niedawna nie rozstawali się zawiadowcy stacji, lecz także z „niespodziewanym” gościem Panem Andrzejem Orszulakiem, prekursorem powstania na Dolnym Śląsku NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych. Osobiste doświadczenia, którymi dzielili się prelegenci, przybliżyły nam tamte trudne czasy oraz pomogły w lepszym zrozumieniu zawiłej, współczesnej historii Polski.
                Wszystkim uczestnikom zapadną zapewne na długo w pamięci słowa Pana P. Niedośpiała, który powiedział: „To od was młodzi zależy przyszłość naszej Ojczyzny, gdyż to wy możecie zmienić wszystko na lepsze”.

ikonagaleria2

 

W tym roku akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” rozpoczęliśmy nietypowo, gdyż od przyjazdu ukraińskiej młodzieży wraz z opiekunką p. Ireną Bechtą do Dobroszyc. W dobroszyckim gimnazjum uczniowie z Sądowej Wiszni zostali powitani przez panią dyrektor  Iwonę Höhlhubmer, a także Wójta Gminy Dobroszyce pana. Jana Głowę. Nasi goście mieszkali u uczniów naszego gimnazjum, czyli u Dagmary Kubalskiej, Laury Mularczyk, Olgi Zawieruchy, Sandry Ciosek, Ady i Klaudii Samiec, Huberta Węgrzyna, Wojtka Zygały, Michała Szumskiego. Rodzicom tych uczniów serdecznie dziękujemy za gościnę.

ikonagaleria2

Więcej…

 
5 września  nasze gimnazjum uczestniczyło w akcji  Narodowe Czytanie zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Bronisława Komorowskiego.W poprzednich latach czytano Pana Tadeusza Adama Mickiewicza i Zemstę Aleksandra Fredry. W tym roku mieliśmy okazję przedstawić fragmenty Trylogii Henryka Sienkiewicza. W akcji wzięli udział uczniowie klas trzecich. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację największych dzieł naszych rodaków.

ikonagaleria2

 

Pierwszego września gimnazjaliści rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele i rodzice.Dyrektor gimnazjum p. Iwona Höhlhubmer życzyła uczniom wielu sukcesów, radości i wytrwałości. Poinformowała zebranych, że nasza szkoła pozyskała środki unijne i wraz z Fundacją Manufaktura Inicjatyw z Wrocławia będzie realizowała w roku szkolnym 2014/2015 projekt Aktywny gimnazjalista.

ikonagaleria2

Więcej…

 

   17 czerwca nasze gimnazjum odwiedzili reprezentanci Polski w piłce ręcznej,  bramkarz Vive Targi Kielce Sławomir Szmal i obrotowy niemieckiego SC Magdeburg Bartosz Jurecki. Zawodnicy zostali bardzo gorąco przyjęci przez nas i nauczycieli. Odpowiadali na pytania i zrobili z nami pamiątkowe zdjęcia. Zapowiedzieli, że to nie ostatnia wizyta w naszej szkole. Spotkanie było do ostatnich chwil utrzymywane w tajemnicy i było to dla nas ogromną niespodzianką. Bardzo się ucieszyliśmy widząc ludzi, których zazwyczaj zobaczyć można tylko w telewizji. Wizyta ta sprawiła wszystkim dużo radości.

 

Dnia 13 czerwca 2014 r. w słynnej Sali BHP w Gdańsku odbyło się  podsumowanie pierwszej edycji „Solidarnej Szkoły”, wspólnego projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskiego Centrum Solidarności, w którym ponad 100 szkół z całej Polski realizowało różnorodne działania nawiązujące do ideałów Solidarności.  Elementami tego spotkania  były m.in.: prezentacja projektów – efektów rocznej pracy, warsztaty ze świadkami historii, gra terenowa na obszarze postoczniowym, projekcja filmu „1989”, zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności.

Więcej…

 
12.06.2014r. młodzież naszego gimnazjum miała okazję poznać kulturę Japonii dzięki ciekawej prelekcji p.Bolesława Grabowskiego.Podróżnik zachwycił uczniów nie tylko interesującą narracją, niezwykłymi zdjęciami z podróży, ale także pokazem przyniesionych pamiątek.Uczniowie i uczennice mieli okazję przymierzć kimono i obejrzeć prawdziwe japonki, które różnią się nieco od znanych nam pod tą nazwą butów.
 

     Rok szkolny 2013/2014 nasza szkoła może zaliczyć do bardzo udanych.Odnieśliśmy  duże sukcesy w konkursach wojewódzkich. Znaleźliśmy się na trzecim miejscu pod względem liczby laureatów konkursów powiatowych. Lista naszych osiągnięć jest naprawdę imponująca.

Konkursy wojewódzkie:

  -  Agnieszka Bieńko  -  I miejsce w  Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej

  -  Agnieszko Bieńko  -  I miejsce w IX Powiatowym Konkursie Poezji i Piosenki Niemieckojęzycznej

  -  Agnieszka Bieńko  - I miejsce w XVII Dolnośląskim Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej Ja - i Ojczyzna

   -  Michał Szumski  -   III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Pegazik 

    -  Agnieszka Bieńko  -  tytuł laureata rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

  -  grupa uczniów   Zaczytani Zbuntowani z klasy IIb  -  II miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Czytamy

  -  I miejsce w Eliminacjach Międzypowiatowych Gimnazjada Młodzieży w Piłce Ręcznej Chłopców

  -  I miejsce w Finale Międzypowiatowym Gimnazjada Młodzieży w Piłce Ręcznej Chłopców

  -  III miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej Gimnazjady Młodzieży  w Piłce Ręcznej Chłopców

Konkursy powiatowe:

  -  Jakub Soja   -  II miejsce w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym Ssaki Polski

  -  Wiktoria Szymanowicz i Kamila Smerd  -  II miejsce w Konursie Historycznym 220 Rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej

  -  Kornelia Kiebus  -  II miejsce w Powiatowym Dyktandzie Języka Angielskiego

  -  Wiktoria Dorobiała   -  II miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej

  -  Mateusz Kocik   -  III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym 1 z 12

  -  Jakub Hukiewicz   -  III miejsce w Powiatowym Konkursie z Języka Niemieckiego

  -  Anna Barańska, Emilia Machocka, Tomasz Masternak, Wiktoria Szymanowicz  -  tytuł laureata w powiatowym projekcie Zapomniane cmentarze  -  Cmentarz ewangelicki w Dobroszycach

  -  Jakub Soja  -  I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficzna Corrida

  -  Jakub Soja  -  III miejsce w X Powiatowym Dyktandzie Ortograficznym Piszemy poprawnie

 -  Agata Mielcarek, Wiktoria Szymanowicz, Jakub Soja  -  I miejsce W Powiatowym Konkursie  Ortograficzna Coorrida

  -  Agnieszka Bieńko  -  I miejsce i tytuł laureata Powiatowego Konkursu Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej Ja - i Ojczyzna

  -  Agata Górkowa  -  II miejsce w IX Powiatowym Konkursie Poezji i Piosenki Niemieckojęzycznej

 

 

 

Zestawienie wyników egzaminów gimnazjalnych 2014
wynik w %

 

Część

humanistyczna

Część matematyczno-przyrodnicza

Część języka angielskiego

Część – języka niemieckiego


j. pol.

hist.

matem

przed. przyr.

podst.

rozsze.

podst.

rozsze.

Oddział A

72,7

70,3

53,9

57,4

83,0

-

60,4

41,8

Oddział B

69,3

63,6

48,0

54,2

71,5

73,0

58,9

36,7

SZKOŁA

70,8

66,5

50,6

55,6

77,3

73,0

59,6

38,9

POWIAT

64,6

56,5

46,0

50,5

63,0

39,5

49,3

36,5

WOJEWÓDZTWO DOL

65,6

57,7

45,7

50,9

66,3

48,5

54,0

36,9

Oleśnica G1

71,4

62,3

52,1

61,5

77,0

40,7

52,7

-

Oleśnica G2

63,2

52,1

46,0

47,1

63,3

39,4

42,9

-

Oleśnica G3

71,5

62,8

53,5

57,5

75,7

57,3

58,1

36,2

KRAJ wg Newsweek

68

59

47

52

67

46

54

39

 

 „Solidarna Szkoła”

Uczniowie naszego gimnazjum w obecnym roku szkolnym uczestniczyli w programie zorganizowanym przez CEO i ECS „Solidarna Szkoła”. W trakcie realizacji przeprowadzono szereg działań miedzy innymi:

- konkurs plastyczny na logo solidarności międzyludzkiej,

- konkurs o stanie wojennym,

- wycieczkę do Warszawy

- wystawę „Trud Wolności”

- spotkanie w internowanym w czasie stanu wojennego działaczem wrocławskiego zakładu Polar panem Krzysztofem Zadrożnym.

Zaangażowanie uczniów zostało nagrodzone wyjazdem na konferencję do Gdańska podczas której wręczono certyfikat „Solidarnej Szkoły”.

27 marca 2014 roku odbył się  Konkurs Historyczny dla Uczniów Gimnazjów Powiatu Oleśnickiego z okazji 220 Rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Nasze uczennice:

                  Kamila Smerd i Wiktoria Szymanowicz zajęły II miejsce.Gratulujemy!

 
13 czerwca w Sali Widowiskowej MOKiS w Oleśnicy odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów powiatowych. Podczas gali Starosta Oleśnicki Zbigniew Potyrała wręczył Pani Dyrektor List Gratulacyjny za szczególne osiągnięcia w powiatowych konkursach przedmiotowych i artystycznych w roku szkolnym 2013/2014. Nasza szkoła znalazła się w trójce najlepszych.Jest to niewątpliwie ogromny sukces.
 
Odsłon : 112872