Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 
Do końca roku szkolnego pozostało
.

Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 23 stycznia o godz. 16.30. W ramach spotkania szkolenie na temat ,, Uzależnienia w kontekście kształtowania się tożsamości młodzieży", które poprowadzi dr Magdalena Ciałkowska-Kuźmińska.

 

Uczennica klasy I b, Emilia Machocka
została LAUREATKĄ I miejsca
w Powiatowym Konkursie na Najpiękniejsza Kartkę Bożonarodzeniową.
Eliminacje, na które nadesłano 149 prac zorganizowała Szkoła Podstawowa Nr 3 i Gimnazjum Nr 2 w Twardogórze.
Do konkursu uczniów z naszego gimnazjum przygotowała Małgorzata Szymańska.

 

W dniach 12, 13, 17 i 18 września odbyły się w naszej szkole warsztaty w ramach projektu: ”Found in Translation” organizowane przez Towarzystwo Kultury Czynnej, przy współpracy z nauczycielem języka angielskiego p.  Aleksandrą Ziółecką. Wzięli w nich udział uczniowie naszego gimnazjum. Celem spotkań było pogłębienie wiedzy na temat praw człowieka i demokracji we współczesnym świecie. Przy tej okazji uczniowie doskonalili umiejętności tłumaczenia na język polski.

Found in Translation – nauka języka na rzecz praw człowieka

 

8 lipca grupa ośmiu wolontariuszek z Gimnazjum Gminnego w Dobroszycach wraz z nauczycielką p. Emanuelą Statnik i wójtem gminy p. Janem Głową żegnana przez rodziców i dyrektor Gminnego Centrum Kultury wyruszyła w podróż do dalekiej Sądowej Wiszni na Ukrainie.

ikonagaleria2

Więcej…

 

PLENER PLASTYCZNY W GOSZCZU

22 czerwca 2012 r. Biblioteka Miasta i Gminy w Twardogórze w ramach projektu „Kultura i sportowa integracja międzypokoleniowa” zorganizowała plener plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum: Adrianna Zadka z kl. III a, Weronika Biłas i Barbara Iwańczyk z kl. II c, Agnieszka Bieńko i Anita Machowska z kl. I b.

ikonagaleria2

Więcej…

 
Gimnazjum  Gminne w Dobroszycach w roku szkolnym 2011/2012  brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczna Szkoła- Bezpieczny Uczeń i w maju otrzymało tytuł „Bezpiecznej Szkoły” oraz członkostwo  Ogólnopolskiego Klubu „Bezpieczne Szkoły”. Biorąc po uwagę fakt, iż do konkursu zgłosiło się ponad 1000 szkół z terenu całej Polski, jest to niezwykłe wyróżnienie dla naszej placówki, jej uczniów i nauczycieli.

Więcej…

 

     W dniu 1 grudnia 2011 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty pt.: "Polska Prezydencja w Unii Europejskiej". Przygotowały je uczennice klasy III c: Urszuka Karwala, Mgdalena Łuczak Angelika Nieznanowska, Magdalena Kubicz, Klaudia Krawczyńska, Aleksandra Wrona i Angelika Żygadło.

     Celem zajęć było zapoznanie gimnazjalistów z zadaniami jakie realizowała Polska podczas swej Prezydencji w UE. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum, klas szóstych ze szkół podstawowych w Dobroszycach i Dobrzeniu oraz wychowankowie SOSzW Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach.

 
W dniu 13 grudnia 2011 uczniowie klas II ponownie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia dotyczące fal elektromagnetycznych prowadziła prof. dr hab. Ewa Dębowska. Uczniowie mogli zapoznać się z doświadczeniami przedstawiającymi spektrum fal elektromagnetycznych – od fal radiowych do promieniowania gamma, widzialnym zakresem fal czyli światłem. Doświadczenia przedstawiały jego falową naturę (odbicie i załamanie, barwy, dyfrakcja, interferencja i polaryzacja), jak i czasteczkową naturę światła (zjawisko fotoelektryczne).

ikonagaleria2

 

Dnia 18.11.2011 r. klasa III c pod opieką p. E. Statnik w ramach preorientacji zawodowej odwiedziła Urząd Gminy w Dobroszycach. Uczniów przyjęła p. sekretarz Dominika Gajewska, która opowiedziała o funkcjonowaniu urzędu jego strukturze, omówiła pracę urzędników i zatrudnionych osób. Gimnazjaliści mieli także okazję wcielić się w rolę petentów i musieli m. in. zameldować się, wyrobić dowód, złożyć wniosek o stypendium, a także dostać numer  działki. Lekcja praktyczna bardzo podobała się młodzieży. Zajęcia pozwoliły zwrócić uwagę na pracę urzędnika, która nie jest prosta i aby ją wykonywać trzeba dużo się uczyć.

ikonagaleria2

 

W dniu 08-11-2011 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach i doświadczeniach prowadzonych przez Instytut Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia  pod tytułem "Właściwości materii" przeprowadził dr Zygmunt Mazur, Urszula Juszczyk, Artur Rokosa.  Mieliśmy możliwość obserwowania doświadczeń dotyczących:

  • zmiany stanu skupienia,
  • zależności temperatury wrzenia od ciśnienia,
  • rozszerzalności temperaturowej ciał,
  • własności ciał w niskich temperaturach,
  • napięcia powierzchniowego,
  • kinetycznego modelu budowy materii.

ikonagaleria2

 

6.00 rano 15.10.2011 r. sobota , gdy inni śpią grupa 15 gimnazjalistek pod opieką ks. Andrzeja Uruskiego i pani Danuty Dereniowskiej wyruszyła spod Katedry Wrocławskiej na pieszą pielgrzymkę do Trzebnicy. Podczas tegorocznej pielgrzymki do grobu św. Jadwigi dopisywała zarówno pogoda jak i humory. W trakcie wędrówki mogliśmy zregenerować swoje siły posilając się kanapkami przygotowanymi przez nasze mamy.

            Śpiewając i modląc się zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy na miejsce gdzie odbyła się msza dziękczynna prowadzona przez biskupa Andrzeja Siemieniewskiego.

 W pielgrzymce wzięły udział: Dominika Lipiec, Natalia Dereniowska, Aleksandra Wrona, Andźelika Nieznanowska, Magdalena Kubicz, Sandra Czarna, Daria Stasieńko, Aleksandra Czapla, Daria Czapla, Agnieszka Czapla, Agata Górkowa, Klaudia Samiec.

 
Odsłon : 112872