Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 
Do końca roku szkolnego pozostało
.

Pod hasłem „Moja droga do sukcesu”  dnia 19.10.2011r. klasy trzecie miały możliwość wziąć udział w spotkaniu z p. Adrianem Drózdem, absolwentem naszego gimnazjum, a także młodym przedsiębiorcą, który w wieku 17 lat założył swój pierwszy biznes. Pan Adrian opowiedział o sobie i o swojej karierze, a na zakończenie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań.  Natomiast dzień później klasa III a uczestniczyła w warsztatach z preorientacji zawodowej prowadzonych przez panią Wiolettę Leśniowską, która jest doradcą zawodowym w PCEiK. Te same warsztaty odbędą się 17 listopada dla klasy III b, a 24 listopada dla klasy III c.

ikonagaleria2

 
Dnia 13.10.2011 r. klasa III a wraz z wychowawczynią p. D. Furmańczyk na przygotowanym apelu w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły życzyła nauczycielom dużo zdrowia, energii i wytrwałości. Natomiast uczennice z klasy III b Aleksandra Czapla i Daria Czapla własnoręcznie wykonały piękne kwiaty dla nauczycieli.
Po apelu odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na GIMNAZJALISTĘ. Gimnazjaliści wykazali się mądrością, sprawnością fizyczną, sprytem, pomysłowością podczas przygotowanych dla nich przez klasę III b i p. R. Szczepaniak konkurencji. Uczniowie przekonali wszystkich, że są gotowi, aby wstąpić w szeregi  braci uczniowskiej i uroczyście zostali pasowani przez panią dyrektor.

ikonagaleria2Dzień KEN

ikonagaleria2Pasowanie

 

Bądź aktywnym obywatelem!

     W obecnym roku szkolnym 2011/2012 wzięliśmy udział w projekcie "Młodzi głosują 2011", organizowanym przez CEO. 
Celem naszych działań było przygotowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w wyborach. Akcja obejmowała działania profrekwencyjne oraz reklamowe. Kampania profrewkwencyjna skierowana była do dorosłych mieszkańców naszej gminy. Młodzieżowi ankieterzy zbierali informacje na temat udziału  pełnoletnich w wyborach. Przygotowane przez nas działania reklamowe (plakaty, ulotki, hasła wyborcze) zachęcały wszystkich uczniów do udzaiału w młodzieżowych wyborach parlamentarnych, które były podsumowaniem akcji "Młodzi głosują 2011".
Swój głos oddaliśmy 30 września 2011 roku.

 

 15 czerwca 2011 roku nasi gimnazjaliści poznali wyniki egzaminu. Mieli powody do zadowolenia. Okazało się bowiem, że nasza szkoła nie odbiega swoimi wynikami od średniego wyniku osiągniętego przez uczniów całego województwa i kraju:

Część

Gimnazjum Gminne
 w Dobroszycach

Województwo

Kraj

humanistyczna

24,5

24,7

25,31

matematyczno- przyrodnicza

23,9

23

23,63

językowa

28,77

23

27,63

Na tle powiatu Gimnazjum Gminne w Dobroszycach wypadło w częściach: humanistycznej,
 matematyczno przyrodniczej  i językowej jeszcze lepiej:

Część

Gimnazjum Gminne
 w Dobroszycach

Powiat

humanistyczna

24,5

24

matematyczno- przyrodnicza

23,9

23,3

językowa

28,77

25,5

 

 11 maja 2011r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim.

 Tematem prezentacji była Japonia. Wspaniałe zdjęcia i przywiezione rekwizyty wzbudziły ogromne zainteresowanie gimnazjalistów. Ogólną wesołość wywołało przymierzanie przez uczniów kimona i jukaty.

   

ikonagaleria2

 

    Dnia 1 czerwca odbył się  w bibliotece konkurs czytelniczy . Trzyosobowe drużyny klasowe rywalizowały  w pięciu konkurencjach. Uczniowie musieli wykazać się znajomością zagadnień z różnych dziedzin. Były wśród nich zadania związane z polskimi  przysłowiami i powiedzeniami, bohaterami  lektur dla najmłodszych oraz interpretacją wiersza. Zwyciężyła drużyna z klasy I b, drugie miejsce zdobyła klasa III c a trzecie III a. Gratulujemy!

  

 

136_0   29 kwietnia odbył się I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 16 uczniów klas I - III. Zmagania o tytuł Mistrza Pięknego Czytania rozegrały się w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy w dwuminutowych wystąpieniach prezentowali przygotowane i wybrane przez siebie fragmenty literatury polskiej i światowej. Po tym etapie jury w składzie: E. Trojanowska, E. Statnik i A. Firmanty wyłoniło 6 uczestników II etapu, którzy prezentowali  umiejętność czytania fragmentów książek wybranych przez organizatorów konkursu. 

  Tytuł Mistrza Pięknego Czytania w roku szkolnym 2010/2011 zdobyła Marta Surma. Drugie i trzecie miejsce zdobyli w kolejności: Urszula Karwala i Sebastian Kisiel.

ikonagaleria2

 
Dnia 1 kwietnia 2011 r. w Gminnym Centrum Kultury odbył się apel poświęcony pamięci Papieża Jana Pawła II - w szóstą rocznicę Jego śmierci - przygotowany przez uczniów klasy III „c” pod kierunkiem p. Jana Gujskiego. Scenariusz inscenizacji na podstawie  tekstów literackich ukazywał rozwój twórczości, przenosząc widza w świat prawdziwych wartości, takich jak: prawda, dobro, piękno, ukazując sens ludzkiej egzystencji zmierzającej ku swej pełni w miłości Boga i drugiego człowieka.

 

 

133_0

21 marca zgodnie z tradycją uczniowską samorząd uczniowski zorganizował w sali widowiskowej GCK w Dobroszycach imprezę pn. "Dzień Wiosny

 

Więcej…

 

Dnia 8 marca 2011 roku w Gimnazjum Gminnym w Dobroszycach odbył się apel z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez klasę II „a” pod opieką wychowawcy pani Danuty Furmańczyk. Drugoklasiści zaprezentowali zabawne przedstawienie o tym, jak ważną rolę w domu odgrywa kobieta. Przedstawiciele klasy złożyli wszystkim paniom oraz swoim koleżankom życzenia z okazji ich święta oraz wręczyli słodycze i szkatułki z kwiatami wykonane przez uczniów klasy II „a” pod opieką pani Małgorzaty Szymańskiej.

 

 

08 lutego otwarto wystawę XVI Ogólnopolskiego Konkursu „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”, na której zaprezentowano pracę plastyczną naszej koleżanki Adrianny Zadki. Wernisażowi w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej, towarzyszyła wystawa instrumentów dawnych i występ Zespołu Fletów Prostych „Cantio Polonica”. Uczniowie naszego gimnazjum Mateusz Maleszka, Adrian Świerczyński, Bartłomiej Bieńczyk, Kacper Kaczmarek i Daria Czapla wystąpili 08.02.2011 r. w Bazylice, św. Jozefa w Kaliszu oraz  09.02.2011 r. w Galerii Refektarz w Krotoszynie. Koncerty odbyły się w ramach XXXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "SCHOLA CANTORUM" KALISZ 2011 a nasi koledzy reprezentowali Zespół Muzyki Dawnej „Carmen Alacre” działający przy Szkole podstawowej w Dobroszycach.

 

 
Odsłon : 112872