Do końca roku szkolnego pozostało
.

Drodzy absolwenci!

Prosimy o wypełnienie ankiety numer 2 dotyczącej losów absolwentów, którzy ukończyli gimnazjum w 2016r.  i przesłanie ich na adres:

Dziękujemy za wypełnienie formularza i życzymy wielu sukcesów.

Link do pobrania ankiety:

26 kwietnia 2017 roku odbył się w Oleśnicy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod patronatem Policji. Łukasz Lebida klasa Ic, Julia Pietraszko - IIIc i Kaja Buła – IIIa  to uczniowie, którzy jako drużyna reprezentowali naszą szkołę w turnieju, zajmując III miejsce.

Serdecznie podziękowania należą się Panom Policjantom z dobroszyckiego posterunku za ufundowane nagród naszej drużynie.

25.04.2017r. w PCEiK w Oleśnicy odbył się IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej. Miał on na celu zainteresowanie uczniów wiedzą psychologiczną dotyczącą zjawisk społecznych oraz rozwijanie umiejętności ich interpretowania i odnoszenia do życia codziennego.Tematyka tegorocznej edycji dotyczyła zagadnień z obszaru: konformizmu, stereotypów, spostrzegania społecznego, uprzedzeń, emocji, oraz psychologii reklamy. Do konkursu przystąpiło 7 dwuosobowych drużyn z powiatu oleśnickiego. Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy i przygotowali prezentacje z zakresu podanej literatury. Nasze gimnazjum reprezentowały dwa zespoły: Julia Pietraszko i Julia Sikora z klasy IIIc oraz Zuzanna Soja i Wiktoria Kapela z klasy IIIb. Opiekunem była Pani Jadwiga Łukasiewicz. Uczennice: Julia Pietraszko i Julia Sikora zajęły II miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej we Wrocławiu.

4 kwietnia 2017r. odbyła się VII edycja szkolnego konkursu pięknego czytania. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa. Wszyscy uczestnicy prezentowali zbliżony poziom. Jury w składzie p.Agnieszka Firmanty, p. Emanuela Statnik i p. Ewa Trojanowska postanowiło przyznać tytuł Mistrza Pięknego Czytania 2016/2017 ex aequo   Małgorzacie  Dyzio i Ewelinie  Bieleckiej z klasy IIIb. Uczennice otrzymały nagrody  książkowe a wszyscy uczestnicy słodkie upominki.  Gratulujemy.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach.To znaki  odchodzącej  od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku w sposób symboliczny – topimy lub palimy  Marzannę. Obrzęd niszczenia tj. topienia, palenia czy w inny sposób unicestwiania Marzanny odbywał się dawniej  zazwyczaj w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, nazywaną Białą, Czarną lub Śmiertną. Później zwyczaj ten przekształcił się w zabawę i w takiej formie przetrwał do naszych czasów.

Obchody I Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły i na dobrą zabawę. 21.03.2017 r. na czwartej lekcji udaliśmy się wszyscy do Gminnego Centrum Kultury, gdzie obejrzeliśmy film Papierowe miasta.

Po projekcji odbyły  się konkursy  na najśmieszniejszą Marzannę i  najlepsze przebranie z filmu. Zwycięzcami pierwszej konkurencji zostali uczniowie kl.b. Zaś uczniowie klasy IIc wspaniale prezentowali się w strojach z filmu „Harry Potter” i zostali nagrodzeni w tej kategorii. Wyróżnienie otrzymała również klasa IIb za jednakowy ubiór. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami i słodkimi upominkami.

21 marca poznaliśmy zwycięzcę szkolnego konkursu Omnibus . Został nim Mikołaj Erhardt z klasy IIIb. Główną nagrodą był tablet ufundowany przez Radę Rodziców naszego Gimnazjum. Wręczyła go  przewodnicząca Rady  Pani Marta Pilipiuk.

W gronie najlepszych znaleźli się również Mariusz Kruszyński z klasy IIIa, Julia Sikora z klasy IIIc , Julia Pietraszko z klasy IIIc oraz Aleksandra Waszkiewicz z klasy Ib. Gratulujemy.

Dzień kobiet, to święto w którym mężczyźni w szczególny sposób oddają hołd pięknej płci. 8 marca na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy IIb pod opieką p. Emanueli Statnik. Podczas okolicznościowego programu artystycznego zobaczyliśmy jak w epoce kamienia łupanego polowano na kobiety, a także jak kobiety przetrwały wojnę, podczas której walczyli mężczyźni. Na zakończenie oprócz życzeń panie otrzymały kwiaty, a dziewczęta słodkości.

Natalia Sikora reprezentowała naszą szkołę w powiatowych eliminacjach 62 Dolnośląskiego  Konkursu  Recytatorskiego. Za swoją recytację otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy.

Trzy uczennice naszego gimnazjum: Daria Dębska, Maja Siwiec, Wiktoria Wołoszyn  zakwalifikowały się do etapu powiatowego XIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego Piszemy poprawnie. Maja Siwiec była czwarta w powiecie. Gratulujemy.

22 grudnia odbył się uroczysty apel bożonarodzeniowy, przygotowany przez klasę II A pod opieką p. Aleksandry Waliszek.Uczniowie przybliżyli nam tradycje bożonarodzeniowe, o których wiele osób już zapomniało. Przedstawienie obfitowało w piękne kolędy w wykonaniu uczniów.Na zakończenie nauczyciele oraz pracownicy szkoły otrzymali od uczniów klasy IIA własnoręcznie przygotowane kartki świąteczne.

Wigilie klasowe, organizowane w naszej szkole przed Bożym Narodzeniem, na dobre wpisały się w tradycję szkoły. Wszystkie  klasy spotykały się po apelu z wychowawcami i swoimi kolegami. Łamali się opłatkiem, składali sobie nawzajem życzenia, śpiewali kolędy.

Młodzież naszego gimnazjum w dniach 9 - 11 grudnia 2016r. uczestniczyła w II Dobroszyckim Jarmarku Bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach. Pod opieką  nauczycieli uczniowie wykonali ozdoby bożonarodzeniowe, które można było nabyć na naszym stoisku. Młodzież pod czujnym okiem Pań Agnieszki Firmanty i Ewy Trojanowskiej dzielnie reprezentowała naszą szkołę. Zebrane środki przekazane zostaną na dofinansowanie wycieczek i imprez klasowych