Do końca roku szkolnego pozostało
.

Uczennica klasy II b Agnieszka Bieńko została laureatką Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki Niemieckojęzycznej, który odbył się 30 listopada 2012r. w Oleśnicy.Agnieszka zaprezentowała wiersz Wilhelma Buscha ,,Fink und Frosch".Uczennicę przygotowała p. Joanna Siwiec.

1.03.2012r. w PCEiK w Oleśnicy odbył się Powiatowy Konkurs Teatralny, w którym wystąpiła grupa „Koma”w składzie: Daria Czapla, Aleksandra Czapla, Sandra Czarna, Katarzyna Kaznowska, Krystian Mróz oraz Sebastian Kisiel z przedstawieniem „Balladyna”.  Opiekunem grupy jest pani Emanuela Statnik. Wzięli oni też udział w Gminnym Przeglądzie Form Artystycznych w Dobroszycach, który odbył się 22.04.2012r.

Dnia 9 marca w PCEiK w Oleśnicy odbyło się Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego.W konkursie wzięli udział uczniowie:Agata Wiergowska kl. IIIa, Martyna Zawieja kl.IIIa, Adrian Świerczyński kl. IIIc.Agata Wiergowska zajęła IV miejsce.

W dniu 29 lutego w Liceum Ogólnokształcącym w Sycowie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego.Wzięli w nim udział uczniowie:Agata Wiergowska kl. IIIa, Martyna Zawieja kl. IIIa, Adrian Świerczyński kl. IIIc

29.02.2012r. w Gimnazjum Gminnym w Dobroszycach odbył się szkolny etap konkursu ortograficznego, w którym trzecie miejsce zajęła  Klaudia Długosz z kl. IIb, drugie Sandra Czarna z kl IIIb a pierwsze Andżelika Nieznanowska z kl.IIIc.  Będą one reprezentantkami powiatowego konkursu „Pisz poprawnie”, który odbędzie się 20.03.2012r. w Oleśnicy.